VOTUL S-A ÎNCHEIAT!!!

CONCURSUL MUNICIPAL ”VALORI CULTURALE EUROPENE”

9 MAI 2018, BUCUREȘTI

 

1.Privește cu atenție imaginile de mai jos și ține minte imaginea care ți-a plăcut cel mai mult

2.Reține numărul de DEASUPRA imaginii favorite și votează-l la sfârșit.

3.Mai jos ai un tabel de unde poți afla a cui este poza și la ce școală învață

 
1 2 3
4 5 6
7 8 9
10 11 12
13 14 15
16 17 18
19 20 21
22 23 24
25 26 27
28 29 30
31 32 33
34 35 36
37 38 39
40 41 42
43 44 45
46 47 48
49 50 51
52 53 54
55 56 57
58 59 60

 

 

SECȚIUNEA FOTOGRAFIE

„MAGIA EUROPEI”

 

NR. CRT

NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVULUI

TITLUL LUCRĂRII

ȘCOALA

COORDONATOR

1.

Pantazi Roxana

Bairro Alto-Barcelona

C.T. Anghel Saligny

 

Dumitrescu Ana-Maria

2.

Pantazi Roxana

Belem Tower-Barcelona

C.T. Anghel Saligny

 

Dumitrescu Ana-Maria

3.

Pantazi Roxana

Rua Augusta Arch-Barcelona

C.T. Anghel Saligny

 

Dumitrescu Ana-Maria

4.

Mattiussi Ana-Maria

Jeronimos Monastery-Barcelona

C.T. Anghel Saligny

Dumitrescu Ana-Maria

5.

Mattiussi Ana-Maria

National Coach Museum-Barcelona

C.T. Anghel Saligny

Dumitrescu Ana-Maria

6.

Mattiussi Ana-Maria

Romanian living statue-Barcelona

C.T. Anghel Saligny

Dumitrescu Ana-Maria

7.

Burkut Yasemin Meziyet

Natură statică cu ceai

L.T.Benjamin Franklin

Rădulescu Cătălina

8.

Crăciun Valentina Alexandra

Multiculturalitate

L.T.Benjamin Franklin

Rădulescu Cătălina

9.

Miu Andreea  Alexandra

La plimbare prin Centrul Vechi al Bucureștiului

L.T.Benjamin Franklin

Rădulescu Cătălina

10.

Kadar Elena Costinela

La Muzeul Satului

L.T.Benjamin Franklin

Rădulescu Cătălina

11.

Ciocoveanu Andrei

 

Regatul Unit și mirajul britanic

Clubul Copiilor sector 6

Ionescu Mona-Ancuța

12.

Coman Geanina

 

Vechea Eladă

Clubul Copiilor sector 6

Ionescu Mona-Ancuța

13.

Ionescu David

 

Sfinte locașuri din Grecia

Clubul Copiilor sector 6

Ionescu Mona-Ancuța

14.

Săvoiu Sabrina

 

Iarna în Italia

Clubul Copiilor sector 6

Ionescu Mona-Ancuța

15.

Ion Marian

 

Apusuri magice

C.T.Mecanic Grivița

 

Dincă Eugenia

16.

Mocanu Crisanti Alexandra

Aleea trandafirilor din Austria

L.T.Nichita Stănescu

Rădulescu Cătălina

17.

Stoica Luminița Mihaela

Mănăstirea Curtea de Argeș

L.T.Nichita Stănescu

Rădulescu Cătălina

18.

Mârzea Crina Ioana

Peisaj din Târgoviște

L.T.Nichita Stănescu

Rădulescu Cătălina

19.

Pătuleanu Gabriel Constantin

Prietenie și succes !

L.T.Nichita Stănescu

Rădulescu Cătălina

20.

Andrei Beatrice Elena

Peisaj din România

L.T.Nichita Stănescu

Rădulescu Cătălina

21.

Costache Mihaela

Decebal

L.T.Nichita Stănescu

Rădulescu Cătălina

22.

Radu Constantin

Visare

L.T.Nichita Stănescu

Mehedințeanu Florin Dumitru

23.

Ciaușu Ștefan

Tărâmul magic

L.T.Nichita Stănescu

Mehedințeanu Florin Dumitru

24.

Nae Adina

Palatul Peleș

L.T.Nichita Stănescu

Mehedințeanu Florin Dumitru

25.

Sava Cătălin Gabriel

Castelul Bran

L.T.Nichita Stănescu

Mehedințeanu Florin Dumitru

26.

Stoica Andreea Ionela

Pe crestele Carpaților

C.T. Grigore Cerchez

 

Bobeică Daniela

27.

Stoica Andreea Ionela

Iarna în Carpați

C.T. Grigore Cerchez

Bobeică Daniela

28.

Radoi Angela 1

Apus la Marea Neagră

C.T. Grigore Cerchez

Bobeică Daniela

29.

Radoi Angela 2

Ponte Vecchio-un pod peste timp

C.T. Grigore Cerchez

Bobeică Daniela

30.

Radoi Angela 3

Florența oglindită în apă

C.T. Grigore Cerchez

Bobeică Daniela

31.

Radoi Angela 4

Budapesta-plimbare pe Dunăre

C.T. Grigore Cerchez

Bobeică Daniela

32.

Radoi Angela 5

Budapesta-Palatul Parlamentului

C.T. Grigore Cerchez

Bobeică Daniela

33.

Radoi Angela 6

In natură-România

C.T. Grigore Cerchez

Bobeică Daniela

34.

Andrei Adriana

Iarna pe...pârtie la Azuga

C.T. Grigore Cerchez

Bobeică Daniela

35.

Jurubita Elena

Delta Neajlovului

C.T. Grigore Cerchez

Bobeică Daniela

36.

Boicu Mihaela Gabriela

Sat de munte în România

C.T. Grigore Cerchez

Bobeică Daniela

37.

Negru Aurelia Andreea 1

Mănăstirea Voroneț

C.T. Grigore Cerchez

Bobeică Daniela

38.

Negru Aurelia Andreea 2

Mănăstire în nordul Moldovei

C.T. Grigore Cerchez

Bobeică Daniela

39.

Alexandru Corina

Veliko-Târnovo

C.T. Grigore Cerchez

 

Pandelescu Alina

40.

Alexandru Corina

Veliko-Târnovo

C.T. Grigore Cerchez

 

Pandelescu Alina

41.

Dobre Andreea 1

Sintra, Portugalia

C.T. Grigore Cerchez

 

Pandelescu Alina

42.

Dobre Andreea 2

Lisabona

C.T. Grigore Cerchez

 

Pandelescu Alina

43.

Tomescu Paul 1

Valencia

C.T. Grigore Cerchez

 

Pandelescu Alina

44.

Tomescu Paul 2

Valencia

C.T. Grigore Cerchez

 

Pandelescu Alina

45.

Tomescu Paul 3

Valencia

C.T. Grigore Cerchez

 

Pandelescu Alina

46.

Mavroenidis Maria

Larnaca

C.T. Grigore Cerchez

 

Pandelescu Alina

47.

Bâcu Alexandru 1

Salzburg

C.T. Grigore Cerchez

 

Pandelescu Alina

48.

Bâcu Alexandru 2

Salzburg

C.T. Grigore Cerchez

 

Pandelescu Alina

49.

Budică Alexandru

Gunzburg, Germania

C.T. Grigore Cerchez

Pandelescu Alina

50.

Abdel Yasmina

România - Munții Apuseni

C.T. Grigore Cerchez

Pandelescu Alina

51.

Chira Mihnea 1

Mașini în viteză în București

C.T. Grigore Cerchez

 

Ion Carmen-Mihaela

52.

Chira Mihnea 2

Luna printre copaci în Parcul Tineretului

C.T. Grigore Cerchez

 

Ion Carmen-Mihaela

53.

Chira Mihnea 3

Explozia cerului în Piața Unirii

C.T. Grigore Cerchez

 

Ion Carmen-Mihaela

54.

Cucu Robert 1

Ziua de Crăciun în Brașov

C.T. Grigore Cerchez

 

Ion Carmen-Mihaela

55.

Cucu Robert 2

Expoziție de mașini în Piața Constituției

C.T. Grigore Cerchez

 

Ion Carmen-Mihaela

56.

Cucu Robert 3

Peisaj de primăvară în Parcul Tineretului

C.T. Grigore Cerchez

 

Ion Carmen-Mihaela

57.

Iurcu Andreea

Nocturnă

C.T. Grigore Cerchez

Nedelea Nicoleta-Doina

58.

Păsărelu Andreea

Răsărit de soare

C.T. Grigore Cerchez

Nedelea Nicoleta-Doina

59.

Petcu Gabriel

Mirajul Greciei

C.T. Grigore Cerchez

 

Nedelea Nicoleta-Doina

60.

Pîrlea Andrei

Peisaj de iarnă

C.T. Grigore Cerchez

 

Nedelea Nicoleta-Doina